Wernisażem i spotkaniem z artystą prezentowanych prac rozpocznie się wystawa pod tytułem „Światy”, zorganizowana w Morandówce w Zamościu. Każdy, kto fascynuje się fantastyką, śledzi losy bohaterów serialu „Gra o tron” lub jest fanem trylogii „Władca pierścieni” przez najbliższy miesiąc będzie mógł po obcować z dziełami będącymi efektem wyjątkowej wyobraźni twórcy i zanurzyć się w świat fikcji, której nie ogranicza ani znana nam z rzeczywistości, ani treść.

Magiczny realizm opanował Wodzisław Śląski.

Podczas wydarzenia zaprezentowano dzieła: Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, Jarosława Jaśnikowskiego, Marcina Kołpanowicza, Artura Kolby, Tomasza Sętowskiego, Jacka Yerki i  Jacka Szynkarczuka.Malarstwo tych współczesnych surrealistów można oglądać do 11 lutego.  Wstęp na wystawę jest wolny. Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury, przy wsparciu MOSiR „Centrum”.

Niezwykła wystawa przenosząca nas w alternatywne światy rodem z filmu Avatar, serialu Gra o tron czy gry Wiedźmin odbyła się w Będzinie. To za sprawą obrazów Jarosława Jaśnikowskiego i Jacka Szynkarczuka, malarzy tworzących w nurcie magicznego realizmu. Prace artystów są częścią kolekcji, która będzie eksponowana w Wiśle, gdzie zostanie otwarte Muzeum Magicznego Realizmu w Ochorowiczówce. Muzeum, które będzie największym w Europie jeśli chodzi o ten kierunek w sztuce, jest partnerem wydarzenia. Sponsorem wystawy jest Grupa PRC.